Nimrod — перший ігровий комп’ютер

5 травня 1951 року — непростий день в історії, особливо для геймерів усього світу. Саме тоді широкій аудиторії було представлено ігровий комп’ютер Nimrod від компанії Ferranti. Він вважається другим пристроєм в світі, створеним для розваг (але в першу чергу машина була призначена для демонстрації принципів сучасних цифрових технологій).

“Швидше думки”, “електронний мозок” — гучні лозунги, презентабельний зовнішній вигляд (лампочки, безліч лампочок!), оригінальність подачі зробили свою справу. Публіка на виставці була підкорена інновацією, проте, як виявилось, зовсім не обчислювальними потужностями пристрою — в більшості випадків їм просто хотілось спробувати, як воно — грати проти машини! В Nimrod можна було пограти самому, а можна поспостерігати за тим, як комп’ютер бореться сам з собою. Ігр було небагато, а якщо точніше, всього одна — нім. Але для того часу це теж непогано, чи не так?

Тільки уяви собі: комп’ютер складався з 480 електронних ламп, з них 350 використовувалися для підрахунків, а інші були потрібні для заміни лампочок, що вийшли зі строю. А габарити пристрою навряд дозволили б розмістити його у себе вдома, адже розмір машини складав 270 см х 360 см х 150 см. І тільки 2% комп’ютера була задіяна під роботу з программами, інші 98% приходились на корпус.

Окремо про нім. Це найпростіша гра, в якій є декілька купок з сірниками (або іншими дрібними речами) та два гравці, кожний з яких по черзі витягує декілька предметів з однієї купки. Хто забрав останній предмет на столі — той і переміг.

А в 2018 році 5 (та 6) травня в Києві, на ВДНГ, відбудеться масштабний фестиваль живих ігор “Культ”. Nimrod ми тобі не покажемо, зате дамо можливість отримати безліч задоволення від інших ретро-розваг: денді, соні, сєга, вуличні, карткові та настільні ігри. Приходь — розважимося! І друзів не забудь 🙂